ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ ΣΧΟΛΗ

Ανακοινώσεις, 30/04/2024
Περισσότερες ανακοινώσεις

26η ΑΠΟΝΟΜΗ ΒΡΑΒΕΙΟΥ «ΜΕΝΕΛΑΟΣ ΠΑΡΛΑΜΑΣ» ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ

Οι απόφοιτες μεταπτυχιακές φοιτήτριες της Φιλοσοφικής Σχολής που βραβεύονται για τις εργασίες τους στο πλαίσιο της 26ης απονομής του Βραβείου «ΜΕΝΕΛΑΟΣ ΠΑΡΛΑΜΑΣ» είναι οι εξής:

1. Μάρθα Βασίλη για τη διπλωματική εργασία με τίτλο «Η άμβλωση ως δικαίωμα: λόγοι και αντίλογοι γύρω από ένα φεμινιστικό πρόταγμα (1976-1986)»
  2. Χαρίκλεια Σουπιωνά για τη διπλωματική εργασία με τίτλο «Διγλωσσία και Γλώσσα Κληρονομιάς: Δύο μελέτες περίπτωσης της Ελληνικής, ως Γλώσσας Κληρονομιάς».
Εύφημος μνεία δίνεται στις/στους εξής φοιτήτριες/φοιτητές για τις μεταπτυχιακές εργασίες:

1. Μιχαήλ Παπαμιχαήλ για την εργασία με τίτλο «Νεμέα, 573 - 415/10 π.Χ.: αναθήματα, πολιτική και χωρικές δυναμικές»
  2. Ευαγγελία - Αναστασία Πάσσαρη για τη διπλωματική εργασία με τίτλο «Η παρουσία των ζώων στην πεζογραφία (1880-1930): από τον ανθρωποκεντρισμό στην υπεράσπιση των ζώων»
  3. Αικατερίνη - Αγγελική Δουλγεράκη για τη διπλωματική εργασία με τίτλο «Νοερές χορείες και ηθοποιία στην Ηλέκτρα του Ευριπίδη»
  4. Ελένη Τρουλάκη για τη διπλωματική εργασία με τίτλο «Η κατάκτηση της ποσοδεικτικής εμβέλειας στα ελληνικά ως Γ2»

Πανεπιστημιούπολη Γάλλου, TK 74100, Ρέθυμνο, Κρήτη
28310 77780-81